Sprawdź ofertę najnowszych kursów - tutaj!

Szkoła języka hiszpańskiego
w Warszawie El Puerto

facebook
Blog o języku hiszpańskim

Poziomy zaawansowania w języku hiszpańskim

Kategoria: Gramatyka języka hiszpańskiego

Poziomy zaawansowania języka hiszpańskiego

 

Z tego artykułu dowiesz się jakie wyróżniamy poziomy zaawansowania w nauce języka hiszpańskiego :)  

Dużo jeszcze brakuje Tobie do perfekcji :) ?

 trudność hiszpańskiego

 

Poziom A1 (dwa semestry A1.1 i A1.2)– osoby, które ukończyły ten poziom potrafią komunikować się w języku hiszpańskim wymieniając z rozmówcą podstawowe informacje. Potrafią uczestniczyć w rozmowie odnoszącej się do najważniejszych potrzeb.  Posługują się podstawowymi formami gramatycznymi.

Poziom A2 (dwa semestry A2.1 i A2.2) – osoby, które ukończyły ten poziom potrafią w miarę swobodnie wymieniać podstawowe informację związane z życiem codziennym. Potrafią w prosty sposób opisywać otoczenie. Używają formy gramatyczne związane z czasem przeszłym, teraźniejszym i przyszłym.

Poziom B1 (dwa semestry B1.1 i B1.2) – osoby, które ukończyły ten poziom potrafią w większości przypadków poradzić sobie w standardowych rozmowach.  Tworzoną spójne i poprawne zdania związane z tematami, które są im znane. Dają sobie radę w większości sytuacji życiowych (podróże, korzystanie z usług).

Poziom B2 (trzy semestry B2.1 B2.2 i B2.3) osoby, który ukończyły ten poziom potrafią w sposób w miarę swobodny prowadzić rozmową z rodzimym użytkownikiem języka hiszpańskiego na większość tematów. Wypowiada się w sposób zrozumiały i spontaniczny. Rozumie większość głównych wątków pojawiających się w dyskusjach.

Poziom C1 (trzy semestry C1.1 C1.2 i C1.3) osoby, który ukończył ten poziom potrafią w sposób elastyczny i przejrzysty posługiwać się językiem hiszpańskim. Rozumieją i potrafią wyłapywać sens ukryty lub pośredni wypowiedzi. Znają dużą liczbę zwrotów potocznych.

Poziom C2 – osoby, które ukończył ten poziom posługują się językiem hiszpańskim w sposób całkowicie swobodny. Potrafią wyrazić swoje myśli w sposób płynny i precyzyjny nawet jeśli odnoszą się one do złożonych zagadnień. Nie mają problemów ze zrozumieniem różnych akcentów występujących w języku hiszpańskim. 

Europejskie poziomy biegłości językowej – tabela samooceny

Poinformujemy cię o nowych wpisach! Wystarczy, że zostawisz swojego maila!

Adres email

Kategorie:

Zapisz się! Cennik Galeria
Menu Title

El Puerto - szkoła języka hiszpańskiego w Warszawie.

Naszym celem jest organizowanie kursów, które pozwolą w efektywny sposób uczyć języka hiszpańskiego. Stawiamy na wysoką jakość oferowanych zajęć i kursów. Oferujemy zajęcia w małych grupach, przy zachowaniu atrakcyjnych cen.

Język hiszpański Warszawa to nasza specjalność.

 

 

El Puerto szkoła języka hiszpańskiego Warszawa

ulica Nowolipki 12/4
00-153 Warszawa

kontakt@elpuerto.pl