Sprawdź ofertę najnowszych kursów - tutaj!

Szkoła języka hiszpańskiego
w Warszawie El Puerto

facebook
Blog o języku hiszpańskim

Popularność języka hiszpańskiego na świecie.

Kategoria: Język hiszpański

Popularność języka hiszpańskiego na świecie.

 

Pochodzenie języka hiszpańskiego

Język hiszpański należy do romańskiej grupy językowej (wraz z Włoskim, Francuskim, Portugalskim i Rumuńskim), wywodzącej się z języków indoeuropejskich. Uznawany jest za drugi język na świecie (po angielskim) używany w komunikacji międzynarodowej. Wywodzi się on z łaciny, a historia jego powstawania sięga aż IV wieku. Hiszpański został mocno rozpowszechniony na świecie w XV – XVI wieku, kiedy to Hiszpania, głównie dzięki podbojom kolonialnym,  stała się potęgą światową. Wzrost popularności języka hiszpańskiego w tym czasie to również zasługa wielu znakomitych dzieł literackich. Za jednego z najwspanialszych pisarzy hiszpańskich, któremu zawdzięczamy rozsławienie hiszpańskiego, uznaje się Miguela de Cervantesa, który tworzył w XVI wieku. Do jego najsłynniejszych powieści należą przygody Don Kichot’a z La Manchy (El ingenioso hidalgo don Quijote de la Mancha). 

 

Don Kichote

 

 

Gdzie mówi się po hiszpańsku?

Popularność języka hiszpańskiego stale wzrasta. Obecnie szacuje się, że ponad pół miliarda ludzi posługuje się tym językiem, jako językiem ojczystym.  Na ten imponujący wynik składa się nie tylko ludność samej Hiszpanii, ale oczywiście i wielu krajów Ameryki Północnej i Południowej.  Do których zaliczamy między innymi: Meksyk, Kostaryka, Kuba, Kolumbia, Argentyna, Chile, Paragwaj, Urugwaj, Boliwia czy Ekwador. Poniżej znajduje się mapka pokazująca gdzie mówi się po hiszpańsku:

 

popularność języka hiszpańskiego

 

 

W sumie język hiszpański jest językiem urzędowym w 22 krajach (najwięcej obywateli hiszpańskojęzycznych skupia Meksyk, z blisko 110 milionami mieszkańców). Natomiast w krajach takich jak USA, Francja, Brazylia czy Kanada wiele osób posługuje się tym językiem, pomimo że nie jest on językiem urzędowym. Co ciekawe w tej grupie bezwzględnym liderem są Stany Zjednoczone z ponad 45 milionami osobami mówiącymi po hiszpańsku. Warto dodać, że hiszpański to również jeden z języków urzędowych takich organizacji międzynarodowych jak ONZ, Unie Europejska czy UNESCO. 

Dlaczego warto uczyć się języka hiszpańskiego?

Coraz większa popularność języka hiszpańskiego sprawiła, że stał się on drugim językiem (po angielskim) używanym w komunikacji międzynarodowej. Liczba użytkowników tego języka na całym świecie stale wzrasta. W wielu krajach właśnie hiszpański jest głównie nauczanym językiem obcym. Również u nas w Polsce można zauważyć znaczny wzrost popularności języka hiszpańskiego. Coraz więcej szkół, gimnazjów czy liceów wprowadza hiszpański, jako drugi nauczany język obcy. Ciekawe jest również, że coraz więcej Hiszpanów decyduje się na przyjazd do Polski i właśnie z naszym krajem wiążą swoją przyszłość. Wystarczy chwilę pospacerować głównymi ulicami polskich miast, a na pewno szybko usłyszymy ojczysty język Cervantesa :)

 

język hiszpański

 

 Dla nas Polaków z pewnością dobrą wiadomością jest fakt, że stosunkowo łatwo nam idzie nauka tego języka. Skoro opanowaliśmy jeden z najtrudniejszych języków świata, za jaki uznawany jest język polski to z pewnością poradzimy sobie z językiem hiszpańskim.  Jeśli chcemy dobrze poznać i poczuć kultury krajów Ameryki Południowej lub samej Hiszpanii to pierwszym krokiem powinna być nauka właśnie tego języka :) Nic bardziej nam nie ułatwi zrozumienie i poznanie tamtych kultur, jak porozumiewanie się z ludźmi w ich ojczystym języku. Znajomość hiszpańskiego to z pewnością szansa na dalszy rozwój i poszerzanie horyzontów oraz znakomita zabawa. Przekonaj się sam!

Poinformujemy cię o nowych wpisach! Wystarczy, że zostawisz swojego maila!

Adres email

Kategorie:

Zapisz się! Cennik Galeria
Menu Title

El Puerto - szkoła języka hiszpańskiego w Warszawie.

Naszym celem jest organizowanie kursów, które pozwolą w efektywny sposób uczyć języka hiszpańskiego. Stawiamy na wysoką jakość oferowanych zajęć i kursów. Oferujemy zajęcia w małych grupach, przy zachowaniu atrakcyjnych cen.

Język hiszpański Warszawa to nasza specjalność.

 

 

El Puerto szkoła języka hiszpańskiego Warszawa

ulica Nowolipki 12/4
00-153 Warszawa

kontakt@elpuerto.pl