Sprawdź ofertę najnowszych kursów - tutaj!

Szkoła języka hiszpańskiego
w Warszawie El Puerto

facebook
Blog o języku hiszpańskim

Trudność języka hiszpańskiego.

Kategoria: Język hiszpański

Trudność języka hiszpańskiego.

 

Język hiszpański – poziom trudności

Język hiszpański staje się popularniejszy w Polsce, dlatego właśnie coraz więcej osób decyduje się na rozpoczęcie nauki tego wspaniałego języka.

Przed rozpoczęciem nauki zadajemy kluczowe pytanie – czy język hiszpański jest skomplikowany i czy można się go łatwo nauczyć?

Mamy dobre wiadomości!

Przez wiele osób nasz piękny język polski jest uznawany za jeden z najtrudniejszych na świecie. Natomiast hiszpański jest przeważnie wymieniany, jako jeden z łatwiejszych do opanowania. Potwierdza to choćby ten artykuł: Ranking trudności języków

 poziom trudności języka hiszpańskiego

 

Dowód? Zapoznajcie się z 11 wersjami odmian czasowników w języku polskim: Odmiana polskich czasowników

Robi wrażenie… prawda :) ?

 

Nauka hiszpańskiego dla Polaków

Polacy posługujący się tak bardzo skomplikowanym, z wielu względów, językiem polskim nie powinni mieć problemów z opanowaniem języka hiszpańskiego.

W języku hiszpańskim wiele informacji da się przekazać w prosty sposób i tak też to czynią osoby, dla których hiszpański jest językiem ojczystym. W większości przypadków jego struktura jest logiczna i zrozumiała. Z pewnością dużym plusem hiszpańskiego jest jego piękne brzmienie.

Podstawy hiszpańskiego, potrzebne do porozumiewania się, są stosunkowo łatwe i ich nauka idzie szybko Polakom, trudności mogą stworzyć dopiero późniejsze, już bardziej zaawansowane zagadnienia gramatyczne, potrzebne do tworzenia rozbudowanych wypowiedzi. Wiele kluczowych zagadnień w języku hiszpańskim działa podobnie jak w języku polskim.

Poniżej znajdziecie właśnie te podobieństwa:

  • Jedną z kluczowych cech języka hiszpańskiego jest odmiana przymiotników i rzeczowników przez rodzaj (męski – żeński) i liczbę (pojedynczą – mnogą). My znamy to znakomicie z języka polskiego:

         el amigo – przyjaciel

         bueno – dobry

         a więc mamy: dobry przyjaciel – el amigo bueno

        Kiedy chcemy określi rzecz lub osobę to zmieniamy zarówno rzeczownik jak i przymiotnik na           rodzaj żeński.

            Identycznie jak w języku polskim:

        dobra przyjaciółka – la amiga buena

 

  • Hiszpański alfabet składa się z 27 liter. Na szczęście większość dźwięków tam występujących występuje w języku polskim, dzięki czemu już po pierwszych zajęciach możemy poprawnie mówić i czytać po hiszpańsku. Spróbujcie sami:

    Alfabet hiszpański

    Na przykład hiszpańska literka ñ jest wymawiana jak nasze swojskie ń :) Dzięki temu, w odróżnieniu do osób choćby angielskojęzycznych, Polacy nie mają najmniejszych problemów z prawidłową wymową słów zawierających tę literę. 

  • Kolejne podobieństwo to odmiana czasowników przez osoby. Mamy 3 osoby liczby pojedynczej i 3 osoby liczby mnogiej, identycznie jak w większości języków europejskich, w tym w języku polskim.  

Odmiana czasownika być: 

odmiana czasownika być w hiszpańskim

 

 

Dzięki temu już potrafimy stworzyć nasze pierwsze hiszpańskie zdanie:

soy buena amiga – jestem dobrą koleżanką

 

Język hiszpański nie jest trudnym językiem, a jego nauka to naprawdę wspaniała zabawa i dużo przyjemności. Wykorzystaj swój potencjał osoby polskojęzycznej i zacznij mówić po hiszpańsku :)

 

Poinformujemy cię o nowych wpisach! Wystarczy, że zostawisz swojego maila!

Adres email

Kategorie:

Zapisz się! Cennik Galeria
Menu Title

El Puerto - szkoła języka hiszpańskiego w Warszawie.

Naszym celem jest organizowanie kursów, które pozwolą w efektywny sposób uczyć języka hiszpańskiego. Stawiamy na wysoką jakość oferowanych zajęć i kursów. Oferujemy zajęcia w małych grupach, przy zachowaniu atrakcyjnych cen.

Język hiszpański Warszawa to nasza specjalność.

 

 

El Puerto szkoła języka hiszpańskiego Warszawa

ulica Nowolipki 12/4
00-153 Warszawa

kontakt@elpuerto.pl